Diameter 150

Diameter 150

Let op dat bij het monteren van de dikwandige zwarte kachelpijp, dat u de verjonging naar beneden toe monteert, condens water loopt dan altijd terug het rookkanaal in zodoende krijgt u geen vieze vlekken op de buitenkant van het rookkanaal.

Pas op voor namaak, laat je niet in de maling nemen, er worden op dit moment veelal 2 mm dikwandig rookkanaal aangeboden terwijl dit in werkelijkheid 1,5 mm is.

Voor de duidelijkheid hieronder de gewichten van een 2 mm staal rookkanaal:


150 staal 2 mm Sectie  L = 1000 mm - Het gewicht hiervan is 7,6 Kg dus geen 5,7 Kg


Kachelpijp 150 Staal 2 mm Sectie L= 1000 mm

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Sectie L= 1000 mm

Inwendig 150 mm2 mm carbonstaal..

€42,25 Excl. BTW: €34,92

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Schuifsectie L = 50 tot 950 mm

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Schuifsectie L = 50 tot 950 mm

Deze schuifsectie is schuifbaar in een normale sectie, u hoeft nu niet meer een dikwandige stalen bu..

€60,36 Excl. BTW: €49,89

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Sectie L= 500 mm

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Sectie L= 500 mm

..

€30,18 Excl. BTW: €24,94

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Sectie L= 250 mm

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Sectie L= 250 mm

..

€22,97 Excl. BTW: €18,98

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Muurbeugel

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Muurbeugel

Muurafstand verstelbaar van 160 tot 260 mm..

€22,97 Excl. BTW: €18,98

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Bocht 45 Graden

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Bocht 45 Graden

..

€42,25 Excl. BTW: €34,92

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Bocht 90 Graden

Kachelpijp 150 Staal 2 mm Bocht 90 Graden

..

€47,68 Excl. BTW: €39,41

Kachelpijp 150 Staal 2 mm T-Stuk + Deksel

Kachelpijp 150 Staal 2 mm T-Stuk + Deksel

..

€58,44 Excl. BTW: €48,30

Kachelpijp 150 Staal Klepsleutel

Kachelpijp 150 Staal Klepsleutel

..

€22,97 Excl. BTW: €18,98

Rookkanaal 150 Ew. Nisbus

Rookkanaal 150 Ew. Nisbus

..

€50,89 Excl. BTW: €42,06

Kachelpijp 150 Staal Rozet Kleur Zwart

Kachelpijp 150 Staal Rozet Kleur Zwart

Zwart rozet, breedte van de rand is 50 mm..

€15,34 Excl. BTW: €12,67

Hittebestendige Verf Zwart 400 ML

Hittebestendige Verf Zwart 400 ML

..

€15,24 Excl. BTW: €12,60

Hittebestendige Verf Antraciet 400 ML

Hittebestendige Verf Antraciet 400 ML

..

€15,24 Excl. BTW: €12,60

Weergeven 1 t/m 13 van in totaal 13

Tips & Advies Rookkanalen en Kachelpijpen

Voordelig en veilig rookkanaal en  kachelpijp kopen bij HGB-Trading

Door de torenhoge prijzen die er voor gas betaald moet worden staan de houtkachels meer in de belangstelling dan ooit te voren. En dat is niet zo vreemd, met de hedendaagse kachels kun je schoon stoken zonder dat anderen om je heen last van je houtstook en rook hebben. Het begint natuurlijk met een goede werkende houtkachel die aan de Eco-design norm voldoet maar dan?

Een houtkachel moet natuurlijk aangesloten worden op een rookkanaal, voor de meeste mensen is dit niet een dagelijks iets en wil je natuurlijk ervan verzekerd zijn dat je de goede kachelpijpen aanschaft die voldoen aan de normen.

Waar voldoet een goede kachelpijp aan?

Ten eerste moet een kachelpijp gekeurd zijn bij een onafhankelijk laboratorium op het certificaat wat daarbij wordt afgegeven de conformiteitsverklaring vallen de eigenschappen en kenmerken van het rookkanaal te achterhalen.

Dit is de conformiteitsverklaring van de rookkanalen die HGB-Trading levert de rookkanalen van Warmfire® ziet er als volgt uit:

EN1856-1 - T600-N1-D-V2-L50050-G50 als je op de link klikt dan komt je bij het EG-certificaat uit dat hoort bij het rookkanaal van Warmfire® maar wat betekent dit nu allemaal?

Uitleg van de certificering:

  • EN 1856-1 = CE Markering
  • T600 = Temperatuurklasse
  • N1 = Drukklasse ( Onderdruk )
  • D = Weerstandklasse tegen condensaat D: droog
  • V2 = Weerstandklasse corrosie ( Bestand tegen schoorsteenbrand )
  • L50050 = Materiaalspecificatie binnen buis L500 Rvs 316L 50 is materiaaldikte 0,5 mm
  • G50 G is weerstand tegen schoorsteenbrand 50 is de minimum afstand in mm tot brandbare materialen

 

Voor een leek abracadabra maar een paar dingen zijn makkelijk te herkennen voor de consument:

L50050 L500 staat voor rvs 316 kwaliteit alles wat hier anders staat gecodeerd is lagere kwaliteit rvs. 50 op het eind staat voor 0.5 mm materiaaldikte alles wat lager staat is dunner materiaal.

Zoals je hier kunt lezen en als je gaat vergelijken met andere aanbieders zie je dat je bij HGB-Trading de beste kachelpijp voor de laagste prijs koopt.

Hoe sluit ik mijn kachel aan?

Allereerst moeten we bepalen welke diameter kachelpijp er nodig is. De regel is dat we de maat van de uitlaat van de kachel nemen voor het rookkanaal. Een maat groter mag wel stel je koopt in de toekomst een grotere kachel maar een maat kleiner dat mag niet, de kans is groot dat de kachel niet goed gaat branden.

Enkelwandig of Dubbelwandig?

De regel is een enkelwandig rookkanaal mag gebruikt worden totdat deze uit het zicht verdwijnt. Passeer je een houten vloer of wand dan begin je 20 cm daardoor met een dubbelwandig rookkanaal te werken. Op het moment dat er met een dubbelwandig rookkanaal wordt gewerkt ga je niet meer terug naar enkelwandig rookkanaal. Je kan dus stellen een enkelwandige kachelpijp wordt alleen gebruikt op een vrijstaande kachel.

Enkelwandig rookkanaal kunnen wij in 2 verschillende uitvoeringen leveren:

  •  Rookkanaal enkelwandig rvs
  •  Rookanaal staal 2mm zwart

De kachelpijpen van 2 mm staal staan robuust op een kachel en zijn in de kleur van de kachel deze worden dan ook het meeste gebruikt op een vrijstaande kachel.

Beide uitvoeringen zijn in de volgende diameters te leveren 125 – 150 -180 -200 mm

Dubbelwandig rookkanaal

Het dubbelwandige rookkanaal van Warmfire® is leverbaar in de volgende diameters 125 – 150 -180 -200 mm Dit is de maat inwendig gemeten van het rookkanaal de buitenmaat is altijd 50 mm groter.

Rookkanaal omkokeren

Alle rookkanalen in Nederland moeten omkokerd worden er is geen enkel rookkanaal waarbij dit niet hoeft te gebeuren.

Het twistlock rookkanaal van Warmfire® is gecertificeerd met G50 dit betekent dat er een afstand van de brandbare materialen moet worden gehouden van 50 mm

  • Bij betonnen vloeren wordt de omkokering geplaatst tussen de vloeren.
  •       Bij een houten vloer loopt de omkokering door de vloer en het dakbeschot heen, de warmte in de koker vloeit weg tussen de dak doorvoer
  •       Er mogen geen roosters geplaatst worden in de omkokering.
  •       De omkokering wordt gemaakt van ontbrandbaar materiaal zoals Promasil, voor de profielen wordt Metalstud gebruikt.

Hoe groot moet mijn gat zijn in de vloer?

De diameter van gat in de vloer is afhankelijk of er door steen/beton wordt gepasseerd of door hout. Voor een betonnen vloer maken we het gat minimaal 2,5 cm groter dan de buitenmaat van het rookkanaal voor een houten vloer wordt het gat minimaal 5 cm groter dan de buitenmaat van het rookkanaal.

Diameter Rookkanaal

125

150

180

200

Gat Beton

200

225

255

275

Gat Hout

275

300

330

350

 

Twistlock Rookkanaal

Het twistlock systeem is zeer eenvoudig en zonder gereedschap te monteren, je plaatst de delen op elkaar een draai naar recht en het rookkanaal zit vast. Op alle delen zit een twistlock verbinding m.u.v.. De bochten en de trekkende kap. De bochten moeten in iedere positie gedraaid kunnen worden om een rookkanaal in de gewenste richting te laten lopen. Op de trekkende kap zit geen twistlock verbinding ivm. waterdichtheid te garanderen.

Klembanden

Om een goede verbinding te garanderen wordt elk deel vast gezet met een klemband, deze is te monteren zonder gereedschap. Voor alle delen wordt de klemband GRATIS meegezonden.

Aansluitstuk Dubbelwandig

Om het dubbelwandige rookkanaal te installeren moet er altijd worden begonnen met een aansluitstuk pro. Een aansluitstuk pro is het verbindingsstuk van enkel naar dubbelwandig. Het aansluitstuk pro valt dus in de enkelwandige kachelpijp. Wordt de kachelpijp op een inbouwhaard gemonteerd dan wordt het aansluitstuk pro direct op de haard geplaatst.

 

Diverse lengtematen

Het dubbelwandige rookkanaal van Warmfire® is leverbaar in de volgende lengte maten 1000 – 500 – 300 – 200 mm tevens is er een schuifsectie leverbaar, deze is verstelbaar van 280 tot 500 mm

Bochten en verslepingen

De bochten zijn leverbaar in 15–30–45 en 90 graden als er een goot of een balk of iets dergelijks gepasseerd moet worden dan kan je een versleping maken door 2 bochten op elkaar te plaatsen of 2 bochten te gebruiken met een sectie ertussen. Wij hebben een versleping tabel om te kunnen zien hoe groot de versleping is en wat de hoogte is als je bepaalde elementen op elkaar plaatst, zie link

https://hgb-trading.nl/versleping-rookkanaal

 Verdiepingsondersteuning

Een verdiepingsondersteuning gebruiken we op een betonnen vloer, de verdiepingsondersteuning draagt het gewicht van het rookkanaal.

 Stoelconstructie

Een stoelconstructie wordt gebruikt in een woning met een houten vloer, of bij een woning waarbij we langs de gevel buiten omhoog gaan met het rookkanaal. Wanneer we in een woning werken met een houten vloer dan kan de omkokering door de vloer doorlopen het gewicht van het rookkanaal draagt dan op de stoelconstructie.

Muurbeugels

De muurbeugel monteren we op ieder deel van een meter, op een verdiepingsvloer van 2,60 mtr hoog plaatsen we 2 beugels. De standaard muurafstand van de muurbeugel is 60 mm als dit te kort is dan zijn er optioneel verlengsets bij te bestellen. De muurafstand is nu te verlengen tot maximaal 340 mm.

Welke dakdoorvoer?

Voor elke situatie hebben wij een dakdoorvoer, voor de pannendaken hebben wij doorvoeren met lood. Dit zijn ambachtelijk gemaakte doorvoeren en niet te verwarren met een goedkope aluminium doorvoer met een zacht plakplaat. De doorvoeren voor de pannendaken zijn te leveren in 20 tot 45 graden en 45 tot 60 graden.

Voor de platdak en de licht hellende daken die niet voorzien zijn van dakpannen hebben we een platdak doorvoer en een doorvoer van 5 tot 30 graden. Deze doorvoeren worden ingebrand met bitumen of verwerkt met EPDM.

Stormkraag

Een stormkraag wordt buiten op het dak gemonteerd om het dubbelwandige rookkanaal heen, het zorgt voor de afdichting tussen het rookkanaal en de dakdoorvoer. Rondom het rookkanaal en de dakdoorvoer zit ruimte dit is om een koudebrug te voorkomen zodat condensatie op kan treden. De stormkraag wordt aan de buitenkant afgekit met siliconenkit.


Dak bevestigings beugel

Een dak bevestigings beugel wordt geplaatst aan de binnenkant van de woning onder het dakbeschot. De beugel klemt om het dubbelwandige rookkanaal, de bevestiging platen kan je

Tuibeugel

Het rookkanaal mag 2,5 meter vrij staan mits deze van onderen goed is vastgezet. Wanneer dit niet het geval is of je rookkanaal steek meer dan 2,5 meter door dan moet er gewerkt worden met een tuibeugel. Door te tuien op 3 punten kan het rookanaal stabiel worden geplaatst.

Brandseparatieplaat

Een brandseparatie plaat wordt onder het dakbeschot, plafond of muur geplaatst deze heeft de functie om de ruimte tussen het rookkanaal en het gat in het dak of muur af te dichten.

Rozet

Een rozet gaat om het rookkanaal heen en sluit de ruimte tussen het rookkanaal af. Er zijn rozetten te leveren voor zowel enkel als dubbelwandig rookkanaal.